Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątkach znajduje się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Adres skrytki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego to:

  • ZS-PSwiatki/SkrytkaESP

Przesyłanie dokumentu elektronicznego:

  • Po założeniu konta i zalogowaniu się na platformie ePUAP, użytkownik powinien przejść do Katalogu spraw, gdzie ma możliwość wyszukania typu sprawy powiązanej ze stosownym formularzem, umożliwiającym wypełnienie i przesłanie dokumentu elektronicznego.
  • Dokumenty mogą być przesyłane przy użyciu usługi centralnej o nazwie Pismo ogólne do podmiotu publicznego lub przy użyciu innych usług, znajdujących się w Katalogu spraw. Po wybraniu linku do usługi, należy kliknąć przycisk „Załatw sprawę”, następnie zalogować się, lub utworzyć konto użytkownika (jeśli użytkownik go nie posiada). Potem w polu „Ustaw/zmień adresata” należy wyszukać adresata „Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach” poprzez wpisanie w wyszukiwarce frazy „Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach” lub „ZS-PSwiatki”. Następnie należy wypełnić treść pisma oraz ewentualnie dodać załączniki.
  • Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza (dokumentu elektronicznego) nie może przekroczyć 5 MB.
  • Podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) muszą zostać uwierzytelnione poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego, lub profilu zaufanego ePUAP, natomiast nie muszą być podpisywane elektronicznie skargi oraz wnioski o udostępnienie informacji publicznej.
  • Nadawca otrzymuje automatycznie potwierdzenie o odebraniu przesyłki przez Zespół – tzw. Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia.
  • Odpowiedzi na pisma złożone do Urzędu przez ESP są wysyłane w postaci wskazanej przez nadawcę dokumentu (papierowej lub elektronicznej). W przypadku wysyłki elektronicznej adresat ma 14 dni na potwierdzenie odbioru dokumentu. Jeżeli tego nie uczyni dokument uważa się za skutecznie doręczony.
Czas wytworzenia/udostępnienia treści: 25 czerwca 2017 o 23:01
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za treść: Robert Łaszczewski
Czas ostatniej zmiany treści: 25 czerwca 2017 o 23:22
liczba odsłon strony: 1 563 Drukuj treść
Rejestr zmian: